14 medali naszych zawodników w mistrzostwach Podkarpacia

19.09.2020 r. nasz klub był gospodarzem  Mistrzostw Podkarpacia w badmintonie Żaków Młodszych, Żaków, Młodzików Młodszych i Młodzików. W turnieju udział wzięło 71 zawodniczek i zawodników z następujących klubów: MKS Stal NowaDęba, UKS Sokół Ropczyce, UKSB Volant Mielec, UKS Aktywna Piątka Przemyśl, UKS Jagiellonka Medyka, JKB Jarosław, UKS Skarbek Gogołów, ZS Dąbrówki, ZS Zalesie i Gmina Widełka. Nasz klub i PZB tradycyjnie zapewnili uczestnikom bardzo dobre warunki organizacyjne.  Zdobywcy czołowych miejsc na podium uhonorowani zostali dyplomami i pamiątkowymi medalami ufundowanymi przez Województwo Podkarpackie i Fundację Narodowy Badminton. Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i zdobyli 14 medali. Najwięcej emocji dostarczyła kibicom i trenerom najmłodsza zawodniczka naszego klubu Tosia Skrzek, która po rewelacyjnej i zaciętej grze pokonała koleżanki w swojej kategorii wiekowej a w finale po trzy setowym pojedynku pokonała faworytkę Oliwię Czogałę z klubu JKB Jarosław. Jeszcze więcej emocji dostarczyła gra Tosi ,która ze swoją siostrą stanęła w rywalizacji w kategorii młodzików. Ciężar gry wzięła na siebie Emilka ale i Tosia w decydujących momentach pokazała się z jak najlepszej strony. Szczególnie dramatyczny był pojedynek o drugie miejsce  gdzie nasza para wygrała w trzecim secie na przewagi.
Pozostali nasi zawodnicy zdobyli medale zgodnie z oczekiwaniami. W turnieju wystąpiła i pokazała się z jak najlepszej strony Sylwia Pietrucha dla której był to pierwszy turniej od czasu rozpoczęcia treningów. Na początek Sylwia zdobyła srebrny medal w grze mieszanej.