Zwyciężamy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Straszęcinie

Tydzień po Mistrzostwach Polski Młodzików (U15) w badmintonie zostały rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Turniej odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół w Straszęcinie. Udział wzięli najlepsi Młodzi badmintoniści z województwa podkarpackiego i małopolskiego. Ta rywalizacja dwóch województw to walka również o punkty we współzawodnictwie dzieci  i młodzieży. Punkty zdobywa pierwsza „ósemka” w każdej grze. Udział wzięło 15 klubów z dwóch województw. Nasz klub w tych zawodach reprezentowało dziewięciu zawodników z czego siedmiu zdobywało punkty dla klubu i województwa. Ponadto nasi zawodnicy na pięć rodzajów gier wygrali cztery. W grze podwójnej dziewcząt para Oliwia Krystek/Klaudia Zator nie miała sobie równych wygrywając swoje pojedynki bez straty seta i ostatecznie zajmując I miejsce na podium. Miejsce V/VIII zajęła Oliwia Miazga w parze z Aleksandrą Janas z Gogołowa.

W grze podwójnej chłopców wystąpili  Bartosz Kufel z Krystianem Wąsikiem z Nowej Dęby oraz Mikołaj Krystek z Szymonem Kazimirem z Medyki. Lepiej spisał się debel Kufel/Wąsik , który dotarł do finału gdzie po trzysetowym boju (17:21;21:13;18:21) uległ parze Wąsik/Malak z podkarpacia zajmując ostatecznie II miejsce . Debel Krystek/Kazimir zajął miejsce V/VIII punktując w zawodach.

W grze mieszanej wystąpiły dwa nasze miksty : Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek (Wice mistrzowie Polski sprzed tygodnia) oraz dwa lata młodsi Bartosz Kufel/Oliwia Krystek. Oba miksty wygrywały swoje mecze eliminacyjne bez straty seta awansując do finału. W meczu o I miejsce młodsi zawodnicy Orbitka próbowali sprostać medalistom Mistrzostw Polski ale ostatecznie w dwóch setach (21:5;21:17) zwyciężył mikst Dydyński/Skrzek stając na najwyższym stopniu podium. Para Kufel/Krystek zajęła II miejsce.

W grze pojedynczej dziewcząt wystąpiły: Emilia Skrzek, Klaudia Zator oraz Oliwia Miazga. Zarówno Emilia jak i Klaudia wygrywały kolejno ze swoimi przeciwniczkami awansując aż do finału. W meczu o złoto lepsza okazała się Emilia Skrzek wygrywając w dwóch setach (21:14;21:18) i zajmując I miejsce. Tym samym Klaudia zator stanęła na drugim stopniu podium . Oliwia Miazga zawody ukończyła na miejscu IX/XVI.

W grze pojedynczej chłopców wystąpiło trzech zawodników z naszego klubu: Arkadiusz Dydyński, Mikołaj Krystek oraz Kacper Tyrpin. Arkadiusz Dydyński wygrał wszystkie rundy eliminacyjne awansując do finału. W meczu o złoty medal zmierzył się z Karolem Wąsikiem z Nowej Dęby. Ten pojedynek należał pod dyktando naszego zawodnika, który wygrał w dwóch setach (21:12;21:12) i tym samym zajmując I miejsce. Konrad Krystek zajął miejsce IX/XVI a Kacper Tyrpin miejsce XVII.

MMM 2020 – Straszęcin – wyniki szczegółowe
MMM 2020 – Straszęcin – klasyfikacja klubowa

Najlepsi zawodnicy:

W meczu PODKARPACIE – MAŁOPOLSKA wygrała drużyna naszego województwa 35:20. W klasyfikacji klubów UKS „Orbitek” Straszęcin zajął bezapelacyjnie I miejsce zdobywając 18 punktów. Najlepszymi zawodnikami Mistrzostw zostali  Emilia Skrzek i Arkadiusz Dydyński, którzy zdobyli po 4,5 pkt. Gratulacje!!! Należy dodać, że równolegle do MMM odbywały się Eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (OOM). W grze podwójnej chłopców wystąpił zawodnik „Orbitka”, który w parze z Adrianem Kowalem z Nowej Dęby zajęli I miejsce i tym samym awansowali do Mistrzostw Polski które odbędą się w dniach 25-27.09.2020 w Łęcznej. Wcześniej awans z listy klasyfikacyjnej PZBad uzyskała w grze podwójnej dziewcząt inna nasza zawodniczka Joanna Szerszeń. Również Gratulujemy!!!