Arek i Emilka srebrnymi medalistami Mistrzostw Polski Młodzików w Bieruniu

W dniach 3-6.09.2020 r. w Bieruniu zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w których wystąpiła trójka naszych reprezentantów (Emilia Skrzek, Klaudia Zator, Arkadiusz Dydyński. Podczas uroczystości rozpoczęcia mistrzostw w poczcie sztandarowym wystąpiła  Emilia Skrzek. Było to szczególne wyróżnienie organizatorów dla Emilki, która przez cały sezon prezentowała bardzo dobrą formę w raz ze swoim partnerem mixtowym . Nasza para  Emilia Skrzek/Arkadiusz Dydyński  zdobyła srebrny medal w pięknym stylu nie tracąc seta do meczu finałowego. W drodze do finału nasi zawodnicy pokonali pary:  Wojciech Nych/Emila Jochacy – (UKS Unia Bieruń) 21:8, 21:8, Mikołaj Kraft/Antonina Cybulka (CT Arena Hawel Akademy Poznań) 21:8, 21:16, oraz w meczu półfinałowym parę Maksymilian Krogulski (KS Hubertus Zalesie Górne)/Anna Kotlarska MKS Garwolin. W meczu finałowym spotkały się najlepsze pary sezonu jedynka (Dydyński/Skrzek)  i dwójka turnieju Mateusz Golas (LKS Technik Głubczyce)/Julia Wójcik (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle). Pojedynek  rozpoczął się od bardzo zaciętego pierwszego seta, którego nasi reprezentanci wygrali do 19. Niestety w drugim i trzecim secie nasza para przegrała do 14 i 12, zdobywając tym samym srebrny medal. Biorąc pod uwagę trudności w treningach związane z pandemią COVID 19, jest to bardzo wysokie miejsce.  Dobre 5 miejsca zdobyła: w grze mieszanej  Klaudia Zator występująca w parze z Karolem Wąsikiem – MKS Stal Nowa Dęba. Piąte miejsce zajęła również nasza para deblowa dziewcząt Emilia Skrzek/Klaudia Zator. Zwycięstwo w tym meczu było w zasięgu naszych dziewczyn dlatego po tym pojedynku pozostał niedosyt. Przed nami start naszych juniorów w Białymstoku , którym życzymy również zdobycia medali.SZCZEGÓŁOWE WYNIKI