Mistrz II Polskiej Ligi Badmintona bez awansu do I ligi

UKS Orbitek Straszęcin w sezonie 2019/2020 na przełomie października 2019 a marca 2020 roku uczestniczył w zreorganizowanych przez Polski Związek Badmintona rozgrywkach II Ligi Badmintona w grupie południowo – wschodniej. W Grupie tej rywalizowały oprócz ekipy ze Straszęcina drużyny z:  Łęcznej, Zamościa, Chełma i Dratowa. „Orbitek” w sezonie zasadniczym nie miał sobie równych wygrywając wszystkie swoje mecze i ostatecznie zajmując I miejsce uzyskując awans do baraży o I Ligę (grupę południową). Ze względu na pandemię wstępnie planowane na kwiecień baraże rozegrały się w minioną sobotę 20.06.2020 roku w Żyrakowie. W turnieju tym udział wzięły ekipy: gospodarz (UKS „Orbitek” Straszęcin – zwycięzca gr. południowo-wschodniej), Plesband Pszczyna (zw.  – gr. małopolsko – śląskiej) oraz KS Badminton Kobierzyce ( zw. Gr. środkowo południowo – zachodniej). Drużyna ze Straszęcina  w pierwszym meczu zmierzyła się z Pszczyną. Po niespodziewanie zaciętym pojedynku  gospodarze wygrali 5:2 zdobywając 3 punkty. W kolejnym meczu spotkały się drużyny z Kobierzyc i Pszczyny. W tym pojedynku bezapelacyjnie wygrali zawodnicy z dolnego śląska 7:0. Tak się złożyło, że Nasza drużyna w ostatnim meczu z Kobierzycami grała o awans do I Ligi. Po bardzo zaciętym meczu niestety lepsi okazali się goście wygrywając 5:2. Wynik jednak nie odzwierciedla rzeczywistości , gdyż na kortach była bardzo zacięta rywalizacja. Należy dodać , że w trzech pojedynkach musiały rozstrzygać trzecie sety. Wystarczyło, że dwa z tych trzech pojedynków byłyby na korzyść Orbitka i  z awansu cieszyli by się gospodarze a tak pozostał niedosyt i II miejsce w barażach. Należy dodać, że drużyna ze Straszęcina wystąpiła w osłabionym składzie , gdyż nie mógł zagrać kontuzjowany, kluczowy  zawodnik – Wiktor Grzyb. Tym samym marzenia o awansie do I ligi trzeba przełożyć na następny sezon.

Drużyna „Orbitka” w barażach wystąpiła w składzie (jak na zdjęciu od lewej) – Piotr Skrzek (kierownik drużyny, grający trener), Klaudia Zator, Joanna Szerszeń, Emilia Skrzek, Oliwia Krystek, Wiktor Grzyb, Jakub Kufel, Michał Kosztyło, Bartosz Kufel, Mateusz Ciurkot. Ponadto w sezonie zasadniczym grali też: Arkadiusz Dydyński, Konrad Krystek oraz Patryk Michałek. Po rundzie zasadniczej na najlepszego zawodnika wg. statystyk na czele uplasowali się nasi zawodnicy. Pierwsze miejsce zajął Michał Kosztyło a drugie Emilia Skrzek (Statystyki wszystkich zawodników)