Sukces Orbitka na Grand Prix Polski Młodzików w Suchedniowie

W dniach 02-04.11.2018 w Suchedniowie odbyło się Grand Prix Polski Młodzików (U15) w badmintonie. Jest to turniej najwyżej punktowany na listę PZBad. Do zawodów na podstawie aktualnej listy klasyfikacyjnej  PZBad zakwalifikowało się po 24 najlepszych singlistów oraz singlistek oraz po 16 najlepszych debli chłopców, debli dziewcząt oraz mikstów. W tym gronie znalazła się czwórka badmintonistów ze Straszęcina. UKS  „Orbitek”  reprezentowali: Arkadiusz Dydyński, Emilia Skrzek, Klaudia Zator oraz Gabriel Grzyb. W grze podwójnej chłopców w grupie A 1 wystąpił Arkadiusz Dydyński w parze z Pawłem Muchą z Niepołomic. Nasza para kombinowana w fazie grupowej niespodziewanie pokonała kolejno deble: Gajda/Juhnke (Kędzierzyn – Koźle) 21:16;21:19, Kraft/Pruszkowski (Warszawa) 21:16;13:21;21:17 oraz Bibik(Gdańsk)/Melaniuk(Warszawa) 25:23;19:21;21:17 zajmując pierwsze miejsce w grupie i jednocześnie awansując do finału. W meczu o złoty medal niestety ulegli wyżej notowanej parze Tomaszewski (Kielce)/Wata (Kraków) 17:21;9:21 zajmując ostatecznie bardzo dobre II miejsce.  W grupie B 1 zagrał nasz drugi zawodnik – Gabriel Grzyb w parze z Kamilem Malakiem z Widełki. Nasza para kombinowana po dwóch porażkach i jednym zwycięstwie w grupie zajęła trzecie miejsce i ostatecznie sklasyfikowana została na XIII miejscu. W grze mieszanej w grupie A 2 wystąpił nasz mikst Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek. W meczach grupowych ponieśli dwie porażki oraz jedno zwycięstwo co dało im trzecie miejsce w grupie. W meczu o miejsce piąte pokonali gładko parę z Suchedniowa Jabłoński/Więckowska 21:9;21:11. Na miejscu XV sklasyfikowany został nasz mikst  Gabriel Grzyb/Patrycja Jodłowska (Rzeszów). W grze podwójnej dziewcząt w grupie B 2 Orbitek reprezentował debel Emilia Skrzek/Klaudia Zator. Nasze badmintonistki po dwóch zwycięstwach i jednej porażce zajęły drugie miejsce w grupie. W meczu o miejsce XI w turnieju pewnie wygrały z para z Częstochowy Adamus/Adamus  21:11;21:15. Był to bardzo dobry sprawdzian dla naszych zawodników przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzików w Sianowie (21-24.11.2018).