Sukcesy w Medyce

W dniach 18-20.01.2018r w Medyce odbył się Międzynarodowy Turniej „VICTOR POLISH YOUTH” w badmintonie. Do turnieju  przystąpiło 91 zawodników z takich krajów jak: Ukraina, Białoruś i Polska. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych (U11, U13, U15). Nie zabrakło oczywiście badmintonistów ze Straszęcina. „Orbitek” reprezentowali: Klaudia Zator oraz Arkadiusz Dydyński w kategorii do lat 15. Nasza dwójka spisała się bardzo dobrze zdobywając dwa medale.  W grze podwójnej dziewcząt (U15) Klaudia Zator wystąpiła w parze z białorusinką Maryną Yanbayevą. W fazie eliminacyjnej wygrały dwa mecze, kolejno z parami: Karmalys/Pashkevich z Białorusi (21:13;21:15) oraz Knaź/Woźniak z Polski – Medyki (21:8;21:4). Poniosły również jedną porażkę z deblem z Ukrainy Bazulina/Bobyr (13:21;18:21) awansują do półfinału. W meczu o finał spotkały się z inną parą ukraińską Prykhotko/Taranova. Pomimo tego iż nie były faworytkami wygrały po bardzo dobrym meczu w dwóch setach (21:18;21:18) awansując do finału. W meczu o I miejsce spotkały się z deblem polskim z Kędzierzyna –Koźle – Dzialuk/Gajda. I tym razem nasza kombinowana para Klaudia Zator/Maryna Yanbayeva  nie dała szans przeciwniczkom i ku zdziwieniu wszystkim zwyciężyła w dwóch setach (21:18;21:16) wygrywając cały turniej i stając na najwyższym stopniu podium. W grze podwójnej chłopców (U15) Arkadiusz Dydyński w parze z Igorem Jaskiem z Kędzierzyna – Koźle po zajęciu drugiego miejsca w grupie awansowali do półfinału. W meczu o finał nie sprostali parze polskiej z Kędzierzyna –Kożle – Gajda/Juhnke przegrywając w dwóch setach (9:21;15:21) zajmując ostatecznie III miejsce w turnieju i stając na najniższym stopniu podium. W grze mieszanej (U15) mikst Arkadiusz Dydyński/Klaudia Zator zajmując drugie miejsce w grupie eliminacyjnej awansował do ćwierćfinału. Niestety w meczu o „czwórkę” nie sprostał parze ukraińskiej Nechai/Tykhorskaya przegrywając w dwóch setach (5:21;7:21) zajmując ostatecznie miejsce 5-8. W grze pojedynczej dziewcząt (U15) Klaudia Zator po zajęciu w swojej grupie eliminacyjnej drugiego miejsca awansowała do kolejnej rundy. W meczu o ćwierćfinał spotkała się z białorusinką W. Stankievich wygrywając w dwóch setach (24:22;21:17) awansując do „ósemki”. W meczu o półfinał spotkała się z z późniejszą finalistką Y. Prykhodko z Ukrainy. Niestety nasza badmintonistka nie sprostała przeciwniczce przegrywając w dwóch setach (11:21:16:21) zajmując ostatecznie miejsce 5-8. W grze pojedynczej chłopców (U15) Arkadiusz Dydyński wygrał swoją grupę eliminacyjną awansując do kolejnej rundy. W meczu ćwierćfinałowym uległ jednak zawodnikowi z Kędzierzyna –Koźle – P. Gajdzie w dwóch setach (13:21;17:21) zajmując ostatecznie miejsce 5-8.