Trzy medale dla Orbitka w Sianowie

W dniach 8-10.04.2022 odbyło się Otwarte Grand Prix Juniorów (U19) i Młodzików (U15)       w badmintonie. W turnieju udział wzięło 171 badmintonistów z 47 klubów z Polski. UKS „Orbitek” Straszęcin reprezentowało trzech zawodników tj; Emilia Skrzek, Bartosz Kufel oraz Mikołaj Krystek. Pierwsza dwójka z dalekiego wyjazdu wróciła z medalami. W grze podwójnej juniorek (U19) wystąpiła Emilia Skrzek w parze z Anną Czuchrą z Bierunia. Nasza para kombinowana po dwóch zwycięstwach grupowych awansowała do półfinału. W meczu o finał spotkała się z parą Jarosz (Katowice)/Pająk (Suchedniów). Po bardzo zaciętym boju w trzech setach 21:17;19:21;27:25 wygrała nasza para awansując do finału. W meczu o I miejsce dziewczęta spotkały się z deblem Kowalczyk (Sianów)/Zimnol (Pszczyna). Mecz ten okazał się również bardzo zacięty. Jednak tym razem po trzech setach 18:21;21:19;14:21 lepsze okazały się rywalki. Tym samym nasz debel zajął bardzo dobre II miejsce w turnieju. W grze mieszanej juniorów (U19) Emilia Skrzek zagrała w parze z Bartłomiejem Butkusem  z Gdańska. Nasz mikst kombinowany po jednym zwycięstwie i jednej porażce w grupie został sklasyfikowany ostatecznie na miejscu VIII. W grze podwójnej młodzików (U15) wystąpiło dwóch zawodników ze Straszęcina. Bartosz Kufel zagrał w parze z Krystianem Wąsikiem z Nowej Dęby, natomiast Mikołaj Krystek z Jakubem Dulembą z Suchedniowa. Debel Kufel/Wąsik po dwóch zwycięstwach w grupie awansował do półfinału w którym zagrał z parą Szeszko (Suwałki)/Węsławowicz (Warszawa). Po bardzo zaciętym trzysetowym pojedynku 21:17;18:21;23:21 nasza para okazała się lepsza i awansowała do finału. W meczu finałowym rywalami okazali się Kiszczyk (Głubczyce)/Perkowski (Białystok). Nasza para kombinowana po bardzo dobrym meczu wygrała w dwóch setach 21:18;21:14 zajmując ostatecznie I miejsce w turnieju.  Debel Krystek/Dulemba po dwóch zwycięstwach i jednej porażce w grupie sklasyfikowani zostali ostatecznie na miejscu VI. W grze mieszanej młodzików (U15) Bartosz Kufel wystąpił w parze z Aleksandrą Kurkiewicz z Krakowa a Mikołaj Krystek z Hanną Stacherą z Pszczyny. Mikst Kufel/Kurkiewicz z racji wysokiego rozstawienia zagrał od razu w turnieju głównym gdzie w I rundzie pokonał parę Dulemba (Suchedniów)/Wasilewska (Suwałki) 21:12;21:17 a w ćwierćfinale parę Oberzig (Władysławowo)/Szul (Miastko) 20:22;21:16;21:17 awansując do półfinału. W meczu o finał zagrali z parą z Suwałk Szeszko/Wilczewska. Niestety tym razem ulegli w dwóch setach 11:21;13:21 zajmując ostatecznie bardzo dobre III miejsce.  Nasza druga para czyli Krystek/Stachera po wygraniu grupu kwalifikacyjnej awansowała do turnieju głównego, gdzie w wygrała swój pojedynek w I rundzie i awansowała do ćwierćfinału . Niestety w meczu o „czwórkę” lepsi okazali się rywale i ostatecznie nasz mikst zajął miejsce V. W grze pojedynczej młodzików wystąpił Bartosz Kufel. Nasz zawodnik z racji wysokiego rankingu zagrał od razu w turnieju głównym. Po jednym zwycięstwie w I rundzie i porażce
w ćwierćfinale sklasyfikowany został na miejscu V.

Szczegółowe wyniki turnieju

Gratulujemy bardzo dobrego występu.