Trzy medale w grand prix Baranowie

W dniach 18-20.02.2022 w Baranowie/koło Kępna odbyło się czwarte w tym sezonie Otwarte Grand Prix Młodzieżowców (U23), Juniorów Młodszych (U17) i Młodzików Młodszych (U13). W zawodach udział wzięło 205 badmintonistów z całej Polski. Nie zabrakło w tej imprezie przedstawicieli naszego powiatu czyli zawodników UKS „Orbitek” Straszęcin. Nasz klub reprezentowali: Wiktor Grzyb oraz Emilia i Antonina Skrzek. Z Baranowa wrócili z trzema medalami. Najlepiej spisała się Emilia Skrzek, która wystąpiła w kategorii Juniorów Młodszych (U17)  w trzech grach. W grze mieszanej zagrała w parze z Bartłomiejem Butkusem z Gdańska. Nasz mikst z racji wysokiego rankingu zagrał w „pierwszej szesnastce„ czyli w turnieju głównym. W 1/8 finału pokonał parę Zieliński/Wawrzyniak (Gniezno) 21:5;21:11 meldując się w ćwierćfinale. W ¼ finału pokonali miksta Lusiak (Gniezno)/Leciej (Puszczykowo) 21:13;21:17 awansując do półfinału. W ½ finału również nie dali szans parze Puńko(Wrocław)/Ziółkowska (Suchedniów) wygrywając 21:14;21:10 meldując się w finale. W meczu o „złoto” przeciwnikami byli Frańczak (Białystok)/Piwowar (Mazańcowice). Po bardzo zaciętym trzysetowym boju lepsi okazali się rywale wygrywając 17:21;21:18;17:21. Tym samym nasz mikst zajął bardzo dobre II miejsce.  W grze podwójnej Juniorek Młodszych (U17) Emilka wystąpiła w parze z Nikolą Nowińską z Pabianic. W fazie grupowej nasza para wygrała kolejno dwa mecze z : Leciej (Puszczykowo)/Myk (Gniezno) 21:18;21:16 oraz Konarska (Kobierzyce)/Korczyńska (Wrocław) 21:3;21:4 awansując do półfinału. W meczu o finał spotkały się z „kadrowiczkami” parą Piwowar (Mazańcowice)/Stankiewicz (Białystok). Po trzysetowym pojedynku nasze dziewczęta uległy  21:14;8:21;13:21 zajmując ostatecznie bardzo dobre III miejsce. W grze pojedynczej Emilka zajęła miejsce 9/16. W kategorii Młodzieżowców (U23) wystąpił Wiktor Grzyb. W grze podwójnej zagrał w parze z Karolem Budnym z Kędzierzyna-Koźle. Nasi badmintoniści wygrali  z deblami:  Kowalski (Gniezno)/Marcinkowski (Puszczykowo) 21:10;21:14 i Bogacz/Wierciński (Kobierzyce) 21:19;15:21;21:18 oraz przegrali z parą Gontarz (Domecko)/Koc (Marki) 21:17;20:22;20:22 zajmując ostatecznie miejsce II.  Wiktor w grze pojedynczej zajął miejsce 5/8. W najmłodszej kategorii czyli Młodzików Młodszych (U13) zagrała Antonina Skrzek. Tosia jako najmłodsza uczestniczka turnieju w grze pojedynczej zajęła miejsce 33/50, natomiast w grze podwójnej w parze z Leną Maślanką z Kędzierzyna –Koźle zajęły miejsce 7/12.