7 medali w turniejach Podkarpacki CUP 2019

7.09.2019  r. w Zespole Szkół w Żyrakowie i w Straszęcinie  nasi zawodnicy zainaugurowali  start w trzeciej edycji Ogólnopolskich Turniejów Żaków Młodszych (Dzieci), Żaków i Młodzików Młodszych  z cyklu Podkarpacki CUP 2019. Nasi zawodnicy wystartowali bardzo udanie zdobywając  7 medali. Po pierwszym turnieju UKS Orbitek zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji klubów. Podkarpacki CUP 2019  dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Związku Badmintona.  Współorganizatorami są  Gmina Żyraków, CKiP w Żyrakowie, UKS Orbitek Straszęcin,  Dyrekcje Zespołów Szkół w Straszęcinie i Żyrakowie. W turniejach wystąpiło łącznie 149 zawodników i zawodniczek. Turniej tradycyjne otworzył Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka.
KLASYFIKACJA KLUBÓW
KLASYFIKACJA ŻAKÓW
KLASYFIKACJA MŁODZIKÓW MŁODSZYCH
Miejsca medalowe naszych reprezentantów to:
Młodzicy młodsi:
Gra podwójna chłopców:
1 miejsce: Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin) / Krystian Wąsik (MKS Stal Nowa Dęba)
Gra mieszana:
2 miejsce: Bartosz Kufel / Oliwia Krystek (UKS Orbitek Straszęcin)
Młodzicy:
Gra pojedyncza dziewcząt:
3 miejsce: Emilia Skrzek/Klaudia Zator (UKS Orbitek Straszęcin