Dwa medale „Orbitka” w Grand Prix” w Suchedniowie

W dniach 03-05.11.2017 r. w Suchedniowie k/Kielc odbył się drugi z czterech zaplanowanych (wysoko punktowanych) na ten sezon – Międzynarodowy Turniej „Grand Prix” Juniorów Młodszych (U-17) i Młodzików Młodszych (U-13) w badmintonie. W zawodach udział wzięło 214 zawodników z Polski, Ukrainy, Białorusi oraz Łotwy. UKS ‘Orbitek” Straszęcin reprezentowało 8 zawodników. Najlepiej spisali się: Michał Kosztyło, Emilia Skrzek oraz Arkadiusz Dydyński, którzy  z turnieju wrócili z medalami brązowymi.
W kategorii Młodzików Młodszych (U-13) w grze mieszanej ‘Orbitek” reprezentowały dwa miksty, tj. : Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek oraz Gabriel Grzyb/Klaudia Zator. Arek z Emilką w pierwszej rundzie spotkali się z para z Łotwy Aboltins/Babre i pomimo wcześniejszych obaw wygrali zdecydowanie w dwóch setach (21:7;21:4) awansując do „szesnastki”. W meczu o ćwierćfinał rywalami naszej pary byli Jabłoński/Więckowska z Suchedniowa. I tym razem nasi zawodnicy wygrali zdecydowanie w dwóch setach (21:12;21:12) awansując do pierwszej „ósemki”. W meczu o półfinał rywalami byli Jasek (Kędzierzyn-Koźle)/Chernomorowa (Ukraina). Jednak przy pełnej koncentracji nasz mikst nie pozostawił złudzeń i wygrał pewnie w dwóch setach (21:4;21:12) awansując do pierwszej do strefy medalowej. W meczu o finał spotkali się z faworytami turnieju , parą Nych/Stokfisz z Bierunia. Niestety po bardzo wyrównanej walce nasi młodzi badmintoniści ulegli w dwóch setach (15:21;19:21) ostatecznie zajmując bardzo dobre III miejsce, zdobywając brązowy medal. Nasza druga para Grzyb/Zator po wygraniu pierwszej rundy w drugiej rundzie uległa późniejszym zwycięzcom turnieju – mikstowi Podkowiński/Stankiewicz z Białegostoku zajmując ostatecznie miejsce 9-16. W kategorii Młodzików Młodszych (U-13) w grze podwójnej chłopców wystąpił debel Arkadiusz Dydyński/Gabriel Grzyb. Para ta spisała się bardzo dobrze. Po wygraniu pierwszej rundy z Łotyszami (Aboltins/Strazdins) niestety w drugiej rundzie przegrali po emocjonującym trzysetowym pojedynku z parą z Mazańcowic (21:14;21:23;21:19) zajmując ostatecznie miejsce (9-16). W grze podwójnej dziewcząt nasz klub reprezentowały Emilia Skrzek/Klaudia Zator). Po wygraniu pierwszej rundy nasze dziewczęta  w meczu ćwierćfinał spotkały się z para rozstawiona z nr. 1 w tym turnieju Wójcik (Kędzierzyn-K)/Janko (Głubczyce). Niestety tym razem lepsze okazały się rywalki wygrywając w dwóch setach (21:13;21:16). Tym samym nasze zawodniczki ukończyły rywalizacje na miejscu 9-16. W grze pojedynczej dziewcząt Emilia Skrzek wygrała swoją grupę eliminacyjną awansując do następnej rundy. Po grupie ograła w meczu o pierwszą „szesnastkę” Sochę z Bierunia. Niestety w meczu o ćwierćfinał nie sprostała wyżej notowanej Skindzier z Suwałk przegrywając w dwóch setach (10:21;13:21) zajmując ostatecznie miejsce 9-16. Klaudia Zator zajęła w swojej grupie drugie i została sklasyfikowana ostatecznie na miejscu 19-36. W grze pojedynczej chłopców Arkadiusz Dydyński wygrał swoją grupę eliminacyjna awansując do kolejnej rundy, gdzie spotkał się z Węsławowiczem z Warszawy. Również w tym pojedynku był górą wygrywając w dwóch setach (21:18;21:11) awansując do „szesnastki” Niestety w meczu o ćwierćfinał przegrał  w dwóch setach (14:21;8:21) z Butkusem z Gdańska zajmując ostatecznie miejsce 9-16.

W kategorii Juniorów Młodszych (U-17) w grze mieszanej ‘Orbitek” reprezentowały dwa miksty, tj. Michał Kosztyło/Jessica Orzechowicz (Tarnowiec) oraz Konrad Krystek/Joanna Szerszeń. Lepiej spisał się ten pierwszy. Para Kosztyło/Orzechowicz w pierwszej rundzie po zaciętym pojedynku pokonali mikst Ślepecki (Głubczyce)/Prokopczuk(Kedzierzyn-K) w dwóch setach (21:16;22:20) awansując do drugiej rundy. Następnie w meczu o ćwierćfinał pokonali gładki parę Prendecki (Polanów)/Maciupa (Miastko) w dwóch setach (21:5;21:12) awansując do „ósemki”. W meczu o strefę medalową po bardzo zaciętym trzysetowym pojedynku (14:21;21:14;21;12) pokonali wyżej notowaną parę Jaroszczuk (Suwałki)/Radziszewska (Białystok) awansując do półfinału. W meczu o finał  niestety ulegli w dwóch setach (13:21;18:21) parze Niczyporuk (Warszawa)/Kwiatkowska (Lubliniec) zajmując ostatecznie bardzo wysokie III miejsce zdobywając tym samym brązowy medal.

W kategorii Juniorów Młodszych (U-17) w grze podwójnej chłopców  „Orbitek” reprezentowali: Konrad Krystek/Michał Kosztyło oraz Wiktor Grzyb/Karol Dulak (Szczucin). Lepiej spisali się pierwsi. Konrad z Michałem po wygraniu pierwszej rundy awansowali do „szesnastki” grze rywalami okazali się wyżej notowani Ślepecki(Głubczyce)/Kopacz (Warszawa). Po bardzo zaciętym trzysetowym pojedynku (21:14;19:21;24:22) zwycięsko wyszli nasi zawodnicy awansując do ćwierćfinału. Niestety w meczu o półfinał nie sprostali parze rozstawionej z nr. 1 Piórkowski/Wrzalik z Wrocławia zajmując ostatecznie miejsce 5-8. Wiktor Grzy w parze z Karolem Dulakiem ze Szczucina po wygraniu pierwszej rundy niestety ulegli w drugim meczu parze Krawczyk (Pabianice)/Grochowski(Gdańsk) zajmując ostatecznie miejsce 9-16. W grze pojedynczej najlepiej spisał się Michał Kosztyło, który wygrał grupe awansując do drugiej rundy. Niestety w meczu o ćwierćfinał uległ Maciągowi z Widełki (8:21;12:21) zajmując ostatecznie miejsce 9-16. Wiktor Grzyb i Konrad Krystek zajęli drugie miejsca w swoich grupach i zostali sklasyfikowani na miejscach 19-36.