Podkarpacki Cup 11.11.2017 w Żyrakowie z sukcesami

W dniu 11.11.2017 w hali sportowej Zespołu Szkół w Żyrakowie odbył się trzeci Ogólnopolski  Turniej (z czterech zaplanowanych) z cyklu „PODKARPACKI CUP 2017” w badmintonie. W zawodach udział wzięło 127 badmintonistów z 23 klubów z takich województw jak: świętokrzyskie, Śląskie, opolskie, małopolskie oraz podkarpackie. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach Dzieci (U-9), Żaków (U-11) i Młodzików Młodszych (U-13). Powiat dębicki reprezentowali zawodnicy ze Straszęcina oraz Korzeniowa. Bardzo dobrze po raz kolejny spisali się Młodzicy Młodsi z „Orbitka”, którzy stawali na podium we wszystkich grach. W kategorii Młodzików Młodszych (U-13) w grze pojedynczej dziewcząt Straszęcin reprezentowali: Emilia Skrzek, Klaudia Zator, Oliwia Krystek i Oliwia Miazga. Najlepiej spisała się Emilia Skrzek, która najpierw wygrała swoją grupę eliminacyjną awansując do ćwierćfinału, by później pokonać kolejno: P. Jodłowską z Ropczyc (21:5;21:3) oraz A. Gwóźdź z Niepołomic (21:10;21:9) awansując do finału. W meczu o złoty medal po bardzo zaciętym pojedynku uległa wyżej notowanej J. Wójcik z Kędzierzyna-Koźle (22:20;21;7) zajmując ostatecznie II miejsce i stając na drugim stopniu podium z srebrnym medalem.  Bardzo dobrze spisała się Klaudia Zator, która również wygrała zdecydowanie swoją grupę eliminacyjną awansując do ćwierćfinału. W meczu o „czwórkę” zdecydowanie pokonała K. Rzeszutek z Widełki (21:8;21:10) awansując do półfinału. W meczu o finał niestety Klaudia uległa J. Wójcik z Kędzierzyna – Koźle (21:15;21:17) zajmując ostatecznie III miejsce i zdobywając brązowy medal i stając na trzecim stopniu podium. Na miejscu 16 sklasyfikowana została Oliwia Krystek.  W grze pojedynczej chłopców Straszęcin reprezentowali: Arkadiusz Dydyński, Dawid Dydo, Bartosz Kufel, Patryk Langner. Najlepiej spisał się Arek Dydyński, który wygrał swoją grupę eliminacyjną awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał pokonał J. Knihnickiego z Kędzierzyna-K (21:13:21:18) awansując do strefy medalowej. Niestety w meczu o finał przegrał po dramatycznym trzysetowym boju (25:23;23:25;18:21) z D. Juhnke z Kędzierzyna –K. Arek tym samym zajął ostatecznie III miejsce zdobywając brązowy medal i stając na trzecim stopniu podium. Dawid Dydo również wygrał swoją grupę eliminacyjną, jednak w meczu o ćwierćfinał uległ M. Chuchro z Widełki i ostatecznie zajął miejsce 9-12. Patryk Langner został sklasyfikowany na miejscu 13-24, a Bartosz Kufel na miejscu 25-36.W grze podwójnej dziewcząt debel Emilia Skrzek/Klaudia Zator zdecydowanie wygrał swoją grupę awansując do finału. W meczu o złoty medal nasze dziewczyny pokonały w dwóch setach (21:16;21:11) parę z Kędzierzyna-K – J.Wójcik/M.Gediga zajmując I miejsce i stając na najwyższym stopniu podium ze złotymi medalami. W grze podwójnej chłopców „Orbitek” reprezentowało trzy pary: Arkadiusz Dydyński/Gabriel Grzyb, Jan Jaszcz/Dawid Dydo oraz Bartosz Kufel/Patryk Langner. Najlepiej spisali się ci pierwsi. Arek z Gabrysiem po wygraniu swojej grupy eliminacyjnej awansowali do półfinału. W meczu o finał pokonali parę Budny/Simkiewicz z Kędzierzyna –K (21:12;20:22;21:15) awansując do finału. Niestety mecz finałowy ze względu na kontuzję Arka Dydyńskiego nasz debel musiał oddać bez gry. Tym samym nasi chłopcy zawody ukończyli na II miejscu podium zdobywając srebrny medal. W grze mieszanej wystąpiły dwie pary ze Straszęcina: Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek oraz Gabriel Grzyb/Klaudia Zator. Oba miksty wygrały swoje grupy eliminacyjne awansując do półfinału. W meczach o finał lepiej wypadli Dydyński/Skrzek wygrywając swój mecz z parą z Kędzierzyna Ciąż/Krząkała (21:8;21:8) awansując do finału. Mikst Grzyb/Zator niestety uległ faworyzowanej parze Gajda/Wójcik z Kędzierzyna (21:16;21:7) zajmując ostatecznie III miejsce i zdobywając brązowy medal. Para Dydyński/Skrzek w meczu finałowym spotkała się z zajmującą obecnie 1 miejsce na liście PZBad parą Gajda/Wójcik z Kędzierzyna –K. Po bardzo zaciętym, stojącym na wysokim poziomie meczu sensacyjnie wygrali nasi zawodnicy w trzech setach (19:21;22:20;23:21) zdobywając I miejsce oraz złoty medal.

W kategorii Żaków (U-11) w grze pojedynczej dziewcząt Oliwia Krystek oraz Oliwia Miazga w swoich grupach eliminacyjnych zajęły drugie miejsca i ostatecznie sklasyfikowane zostały na miejscach 8-14. W grze pojedynczej chłopców Bartosz Kufel i Patryk Langner wygrali swoje grupy eliminacyjne awansując do ćwierćfinału. Niestety w meczach o półfinał ulegli swoim przeciwnikom zajmując ostatecznie miejsca 5-8. Bardzo dobre miejsce zajął debiutant z Korzeniowa Oskar Augustyn, który po wygraniu swojej grupy eliminacyjnej awansował do drugiej rundy. Niestety w meczu o ćwierćfinał uległ K. Drymajło z Medyki  zajmując ostatecznie miejsce 9-10. Kacper Tyrpin, Jan Jaszcz oraz Mikołaj Krystek ze Straszęcina zajęli w swoich grupach eliminacyjnych drugie miejsca i tym samym sklasyfikowani zostali na miejscach 11-20.

W kategorii Dzieci (U-9) w grze pojedynczej chłopców najlepiej ze Straszęcina spisali się Oskar Miazga i Igor Dydyński. Obaj w swoich grupach zajęli drugie miejsca i awansowali do drugiej rundy. Niestety w meczach o ćwierćfinał ulegli swoim przeciwnikom zajmując ostatecznie miejsce 9-12.

W klasyfikacji „PODKARPACKI CUP 2017” po trzech turniejach zawodnicy z „Orbitka” zajmujący miejsca na podium to: Młodzik Młodszy

Dziewczęta
1 miejsce Emilia Skrzek – 1029 pkt.
2 miejsce Klaudia Zator – 1023 pkt.

Chłopcy
1 miejsce   Arkadiusz Dydyński – 1027 pkt.

Żak:
2 miejsce  Patryk Langner – 314 pkt.
W klasyfikacji klubów prowadzi UKS „Orbitek” Straszęcin!!!

FOTO RELACJA Rafała Kosztyło

Szczegółowe wyniki OTD i Ż 
Szczegółowe wyniki LTMMŁ

Klasyfikacja generalna po trzech turniejach:
Klasyfikacja Klubów PODKARPACKI CUP 2017
KLASYFIKACJA PODKARPACKI CUP 2017 – DZIECI i ŻACY
KLASYFIKACJA PODKARPACKI CUP 2017 – Młodzik Młodszy