„PODKARPACKI CUP 2017” w Szczucinie

07.10.2017 r. na hali Widowiskowo Sportowej w Szczucinie  rozegrany został drugi z cyklu Ogólnopolskich Turniejów Dzieci (U-9), Żaków (U-11) i Młodzików Młodszych (U-13) „PODKARPACKI CUP 2017” w badmintonie dofinansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Dodatkowo rozegrany został Ogólnopolski Turniej  Młodzików (U-15).  W turniejach wystartowało  łącznie 167 zawodników z 23 klubów którym kibicowała liczna rzesza kibiców. Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze i przyniosła wiele niespodziewanych rozstrzygnięć. Kolejny taki turniej zostanie rozegrany w dniu 11.11.2017 r. w Żyrakowie. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i dyplomy . Oczywiście nasz klub był reprezentowany we wszystkich ww. kategoriach wiekowych. W kategorii Młodzików Młodszych (U-13) w grze pojedynczej dziewcząt „Orbitek” reprezentowały: Emilia Skrzek, Klaudia Zator, Oliwia Krystek oraz  Oliwia Miazga. Dwie pierwsze nasze zawodniczki były faworytkami i nie zawiodły. Emilia Skrzek w grupie pokonała kolejno: J. Kapanowską z Krakowa (21:7;21:12) oraz N. Rusin z Krakowa (21:5;21) awansując do ćwierćfinału gdzie miała wolny los i automatycznie uzyskała awans do półfinału. W meczu o finał pokonała a. Knaż z Medyki (21:8;21:7) awansując do finału.  Klaudia Zator w swojej grupie pokonała kolejno: E. Wójtowicz z Krakowa (21:6;21:9) oraz K. Frąc z Mielca (21:1;21:5) awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał pokonała A. Gwóźdź z Niepołomic (21:12;21:5) awansując do „czwórki”. W meczu o finał pokonała w trzech setach E. Bogdan ze Szczucina (11:21;21:13;21:19) awansując do finału. I tym samym w meczu o złoto spotkały się dwie koleżanki klubowe „Orbitka”. W finale  po emocjonującym i stojącym na wysokim poziomie meczu   w trzech setach (23:21;16:21;21:14) wygrała Klaudia zdobywając złoty medal. Emilia stanęła na drugim stopniu podium ze srebrnym medalem. Oliwia Miazga zajmując drugie miejsce w grupie  sklasyfikowana została na miejscach 8-14 a Oliwia Krystek z trzecim miejscem w grupie miejsce 15-22. W grze pojedynczej chłopców  Orbitka reprezentowali: Arkadiusz Dydyński, Gabriel Grzyb, Jan Jaszcz, Dawid Dydo, Bartosz Kufel oraz Patryk Langner. Pierwsza trójka po wygraniu swoich grup awansowała do ćwierćfinału. Arkadiusz Dydyński w meczu o półfinał miał wolny los więc zyskał awans do „pierwszej czwórki”, natomiast pozostała dwójka musiała rywalizować. Jan Jaszcz w meczu o półfinał spotkał się z K. Obłozą z Medyki i niestety musiał uznać wyższość rywala przegrywając w dwóch setach (8:21;6:21) zajmując miejsce 5-7. Gabriel Grzyb w meczu o półfinał  spotkał się z S. Walasem ze Szczucina i niestety uległ po zaciętym trzysetowym meczu (16:21;21:9;14:21) zajmując również miejsce 5-7. Nasz najlepszy zawodnik w tej kategorii Arkadiusz Dydyński w meczu o finał nie dał szans M. Chuchro z Widełki wygrywając w dwóch setach (21:11;21:16) awansując do finału. W meczu o złoty medal Arek spotkał się z S. Walasem ze Szczucina. Po zaciętym trzysetowym pojedynku (21:16;19:21;21:12) lepszy okazał się nasz zawodnik i to on stanął na I stopniu podium ze złotym medalem. Patryk Langner oraz Dawid Dydo  po zajęciu drugich  miejsc w grupie sklasyfikowani został na miejscu 8-14 a Bartosz Kufel z trzecim miejscem w grupie miejsce 15-22.

W grze mieszanej wystąpiły dwa miksty ze Straszęcina tj.: Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek oraz Gabriel Grzyb/Klaudia Zator. Obie pary wygrały swoje grupy awansując do finału. W meczu o złoto lepszą okazała się para Dydyński/Skrzek wygrywając w dwóch setach i ostatecznie zajmując I miejsce . Na II stopniu podium stanął mikst Grzyb/Zator. W grze podwójnej dziewcząt również bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki ze Straszęcina. Debel Emilia Skrzek/Klaudia Zator wygrał wszystkie swoje pojedynki w turnieju bez straty seta zajmując I miejsce i zdobywając złoty medal. Po zajęciu drugiego miejsca w grupie na miejscu 4-6 sklasyfikowany został drugi debel dziewcząt ze Straszęcina Oliwia Krystek/Oliwia Miazga. W grze podwójnej chłopców nasza  para Arkadiusz Dydyński/Gabriel Grzyb wygrała wszystkie swoje pojedynki zwyciężając w całym turnieju. Dla Arkadiusza Dydyńskiego był to trzeci złoty medal tego dnia. Na III miejscu sensacyjnie zawody ukończył drugi debel „Orbitka”  – Patryk Langner/Bartosz Kufel zdobywając brązowy medal.

W kategorii Żaków (U-11) wśród chłopców najlepiej ze Straszęcina spisali się Patryk Langner, Jan Jaszcz oraz Bartosz Kufel. Cała trójka badmintonistów  wygrała swoje grupy eliminacyjne  , jednak w meczach  ćwierćfinałowych ulegli swoim przeciwnikom zajmując ostatecznie miejsca 5-8. Pozostałe miejsca zawodników „Orbitka” to: Paweł Zwinka – 11-20, Mikołaj Krystek i Kacper Tyrpin – 21-30, Szymon Kosztyło – 31-32. Wśród żaczek najlepiej ze Straszęcina spisały się Oliwia Krystek i Oliwia Miazga, które po wygraniu swoich grup eliminacyjnych awansowały do ćwierćfinału gdzie musiały uznać wyższość rywalek, zajmując miejsca 5-8. Na miejscach 21-30 zawody ukończyły Klaudia Ciołek.

W kategorii Dzieci (U-9) wśród chłopców wystartowała trójka młodych adeptów ze Straszęcina – Dawid Kosztyło, Oskar Miazga oraz Igor Dydyński. Najlepiej spisał się debiutant Dawid Kosztyło, który po zajęciu drugiego miejsca w swojej grupie  awansował do 1/16 finału. W meczu o ćwierćfinał pokonał wyżej notowanego M. Forystka z Umieszczy awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał nie sprostał jednak M. Chuchro z Widełki przegrywając w dwóch setach i zajmując ostatecznie bardzo dobre miejsce 5-8. Oskar Miazga również wygrał swoją grupę awansując do 1/16 . Jednak w meczu o ćwierćfinał przegrał z B.Czogałą z Jarosławia zajmując ostatecznie miejsce 9-12. Igor Dydyński po zajęciu trzeciego miejsca w swojej grupie sklasyfikowany został na miejscu 13-18.

Na uwagę zasługuje fakt, iż w ogólnej klasyfikacji „PODKARPACKI CUP 2017” po dwóch turniejach w kategorii Młodzików Młodszych zdecydowanie  pierwszą trójkę otwierają zawodnicy ze Straszęcina. Prowadzi Arkadiusz Dydyński a na drugim miejscu egzekwo  są Emilia Skrzek oraz Klaudia Zator. W klasyfikacji klubów zdecydowanie prowadzi UKS „ORBITEK” Straszęcin.

            W kategorii Młodzików (U-15) w grze pojedynczej  chłopców „Orbitek”  reprezentował Konrad Krystek, który w grupie pokonał kolejno: J. Grelewicza z Krakowa (21:7;21:6) oraz Sz. Maciołka ze Strzelec Opolskich (21:2;21:7) awansując do półfinału. W meczu o finał pokonał K. Wróbla z Krakowa  (21:8;21:4) awansując do finału. W meczu o złoty medal nie dał szans K. Jaroszowi ze Szczucina wygrywając w dwóch setach (21:7;21:10) zajmując I miejsce.  W grze pojedynczej dziewcząt Straszęcin reprezentowała Joanna Szerszeń. Nasza badmintonistka w grupie wygrała kolejno z A. Słowik ze Szczucina (21:13;19:21;21:10) oraz W. Kapała z Niepołomic (21:7;21:9) awansując do finału. W meczu o złoty medal spotkała się z zawodniczka gospodarzy E. Szczęch. I tym razem okazała swoją wyższość wygrywając w dwóch setach (21:13;21:19) i zajmując I miejsce. W grze mieszanej nasza para Konrad Krystek/Joanna Szerszeń  nie miała sobie równych wygrywając wszystkie swoje pojedynki i oczywiście stając na I stopniu podium ze złotymi medalami. W grze podwójnej chłopców    Konrad Krystek w parze z Aleksandrem Janikiem z Ropicy Polskiej  ze Szczucina pomimo iż nie byli faworytami wygrali wszystkie swoje pojedynki a tym samym zajęli I miejsce wśród deblistów. W grze podwójnej dziewcząt  na II miejscu podium stanął debel kombinowany Joanna Szerszeń (Straszęcin)/Nadia Morawska (Kraków). Tym samym dwójka naszych młodzików zdominowała rywalizację w Kategorii Młodzików.

KLASYFIKACJA PODKARPACKI CUP 2017
Klasyfikacja Klubów PODKARPACKI CUP 2017
GALERIA ZDJĘĆ UDOSTĘPNIONYCH autor Rafał Kosztyło