„PODKARPACKI CUP 2017” w Żyrakowie i Straszęcinie

16.09.2017 r. na halach Zespołów Szkół w Żyrakowie i Straszęcinie  rozegrany został pierwszy cykl Ogólnopolskich Turniejów Dzieci, Żaków i Młodzików Młodszych „PODKARPACKI CUP 2017” w badmintonie dofinansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Marszałkowskiego. Dodatkowo rozegrany został Ogólnopolski Turniej  Juniorów Młodszych.  W turniejach wystartowało  łącznie 125 zawodników z ponad 20 klubów którym kibicowała liczna rzesza kibiców. Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze i przyniosła wiele niespodziewanych rozstrzygnięć. Kolejny taki turniej zostanie rozegrany w dniu 7.10.2017 r. w Szczucinie. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i dyplomy . Oczywiście Straszęcin był reprezentowany we ww. kategoriach wiekowych.

W kategorii Juniorów Młodszych (U-17) w grze pojedynczej chłopców najlepiej ze Straszęcina spisał się Konrad Krystek, który w grupie pokonał kolejno: J. Nawrockiego z Niepołomic (21:12;10:21;21:17), A. Janika z Ropicy Polskiej (21:11;21:11) oraz D. Kapinosa z Mielca (21:6;21:7) awansując do finału. W meczu o złoty medal po zaciętym trzysetowym boju pokonał Karola Dulaka ze Szczucina (21:12;9:21;21:16) wygrywając ostatecznie całe zawody. W grze pojedynczej dziewcząt wystąpiły dwie zawodniczki „Orbitka” : Joanna Szerszeń oraz Aleksandra Szela. Obie rywalizację zakończyły na drugich miejscach w swoich grupach co dało ostatecznie miejsca poza podium IV-VI. W grze mieszanej para Michał Kosztyło (UKS „Orbitek” Straszęcin/Jessica Orzechowicz (UKS „Mixteam” Tarnowiec) nie miała sobie równych wygrywając wszystkie swoje pojedynki i oczywiście stając na I stopniu podium ze złotymi medalami. Na drugim miejscu rywalizację ukończyła para ze Straszęcina – Konrad Krystek/Joanna Szerszeń.  W grze podwójnej chłopców    Konrad Krystek w parze z Karolem Dulakiem   ze Szczucina wygrali wszystkie swoje pojedynki a tym samym zajęli I miejsce wśród deblistów.  W grze podwójnej dziewcząt  na III miejscu podium stanął debel ze Straszęcina Joanna Szerszeń/Aleksandra Szela.

W kategorii Młodzików Młodszych (U-13) w grze pojedynczej dziewcząt po wygraniu swoich grup oraz meczy półfinałowych do finału dotarły dwie zawodniczki „Orbitka” Klaudia Zator oraz Emilia Skrzek. Po bardzo zaciętym trzysetowym pojedynku (21:23;21:17;21:12) lepsza okazała się Klaudia i to ona stanęła na I stopniu podium ze Złotym medalem. Emilia Skrzek zdobyła srebrny medal stając na II stopniu podium. W grze pojedynczej chłopców  Straszęcin reprezentowali Arkadiusz Dydyński oraz Dawid Dydo. Pierwszy z nich jako faworyt turnieju nie zawiódł. Po wygraniu swojej grupy awansował do półfinału. W meczu o finał w dwóch setach (21:7;21:11) pokonał K. Malaka z Widełki, natomiast w finale nie dał szans A. Koniecznemu  z Krakowa również wygrywając w dwóch setach (21:9;21:11) zdobywając złoty medal. Dawid Dydo rywalizacje ukończył na miejscach V-VIII. W grze mieszanej wystąpiły dwa miksty ze Straszęcina tj.: Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek oraz Dawid Dydo/Klaudia Zator. Obie pary wygrały swoje grupy awansując do finału. W meczu o złoto lepszą okazała się para Dydyński/Skrzek wygrywając w dwóch setach i ostatecznie zajmując I miejsce . Na II stopniu podium stanął mikst Dydo/Zator. W grze podwójnej dziewcząt również bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki ze Straszęcina. Debel Emilia Skrzek/Klaudia Zator wygrał wszystkie swoje pojedynki w turnieju bez straty seta zajmując I miejsce i zdobywając złoty medal. W grze podwójnej chłopców para kombinowana Arkadiusz Dydyński (Straszęcin) Maciej Nawrocki (Niepołomice) wygrała wszystkie swoje pojedynki zwyciężając w całym turnieju. Dla Arkadiusza Dydyńskiego był to trzeci złoty medal tego dnia. Na IV miejscu zawody ukończył debel kombinowany –Dawid Dydo (Straszęcin)/Franciszek Tomczyk (Nowa Dęba).

W kategorii Żaków (U-11) wśród chłopców najlepiej ze Straszęcina spisali się Patryk Langner i Jan Jaszcz. Obaj młodzi badmintoniści wygrali swoje grupy eliminacyjne, jednak w meczach o ćwierćfinałowych ulegli swoim przeciwnikom zajmując ostatecznie miejsca V-VII. Pozostałe miejsca zawodników „Orbitka” to: Bartosz Kufel, Paweł Zwinka i Mikołaj Krystek – VIII-XIV, Kacper Bezak – XV-XXII oraz Szymon Kosztyło – XXIII-XXX. Wśród żaczek najlepiej ze Straszęcina spisała się Oliwia Krystek zajmując miejsce V-VI przegrywając nieznacznie po trzech setach w meczu o półfinał z Julią Zioło z Bierunia. Na miejscach VII-XII zawody ukończyły Oliwia Miazga oraz Klaudia Ciołek.

W kategorii Dzieci (U-9) wśród chłopców wystartowała dwójka młodych adeptów ze Straszęcina – Oskar Miazga oraz Igor Dydyński. Obaj zajęli drugie miejsca w swoich grupach eliminacyjnych zajmując ostatecznie w całym turnieju miejsca VI-X. Wśród dziewcząt Straszęcin reprezentowała Joanna Foryś zajmując ostatecznie miejsce IX.

W ogólnej klasyfikacji „PODKARPACKI CUP 2017” w kategorii Młodzików Młodszych w pierwszą trójkę otwierają zawodnicy ze Straszęcina. Prowadzi Arkadiusz Dydyński a na drugim miejscu egzekwo  są Emilia Skrzek oraz Klaudia Zator.