Ogólnopolski Turniej Młodzików w Imielinie – Emilka i Arek ze złotymi medalami.

W dniach 21-23.09.2018 roku w Imielinie (woj. Śląskie) odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików (U15) w badmintonie zaliczany na listę klasyfikacyjną PZBad.  W zawodach wzięli udział również nasi zawodnicy”. Trójka naszych badmintonistów: Arkadiusz Dydyński, Emilia Skrzek oraz Klaudia Zator. Najlepiej spisał się nasz mikst Dydyński/Skrzek, który do domu wrócił ze złotym medalem. W grze mieszanej Straszęcin reprezentował mikst Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek. Nasza para w tym turnieju była rozstawiona z nr. 1  i nie zawiodła. W meczach eliminacyjnych pokonała kolejno pary: Gwiazda /Nowińska z Pabianic (21:14;21:15), Brzostowski/Dul z Sierpca (21:10;21:17) oraz Andrzejewski/Buszewska z Kiełczowa (21:0;21:0)  awansując do finału. W meczu o złoty medal spotkali się z parą Bochenek/Jarosz (Jaworzno/Katowice). Po bardzo zaciętym trzysetowym pojedynku nasi zawodnicy pokonali rywali (21:16;18:21;21:18) zajmując I miejsce w turnieju. W grze podwójnej chłopców wystąpił Arkadiusz Dydyński w parze w Pawłem Muchą z Niepołomic. Debel ten po zajęciu drugiego miejsca w swojej grupie oraz wygraniu dwóch  meczów w następnych rundach zajął ostatecznie miejsce IV. W grze podwójnej dziewcząt wystąpiły Emilia Skrzek/Klaudia Zator. W meczach grupowych poniosły jedną porażkę oraz odniosły jedno zwycięstwo. Wszystkie pary w grupie miały tą samą ilość punktów , ale niestety zdecydowały sety w których nasze dziewczęta miały gorszy bilans od przeciwniczek zajmując ostatecznie trzecia pozycję. W następnych meczach o dalsze lokaty pokonały dwie pary zajmując ostatecznie miejsce VII. W grze pojedynczej dziewcząt wystąpiła Klaudia Zator. Nasza zawodniczka po wygraniu zdecydowanie dwóch pojedynków grupowych do następnej rundy awansowała z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale spotkała się z M.Muszyńską z Pszczyny. Niestety w tym meczu lepszą okazała się przeciwniczka wygrywając 21:10;21:14. Tym samym Klaudia zajęła ostatecznie miejsce V-VIII.