Srebrne medale badmintonistów „Orbitka”na MAZOVIA JUNIOR CUP w Zielonce

W dniach 28-30.09.2018 r. w Zielonce k/Warszawy odbył się XVIII Międzynarodowy Turniej Badmintona „MAZOVIA JUNIOR CUP 2018” Juniorów Młodszych (U17) i Młodzików Młodszych (U13). Ta prestiżowa impreza zaliczana jest jako Grand Prix czyli wysoko punktowany turniej klasyfikacyjny PZBad. Oczywiście nie mogło zabraknąć tam zawodników ze Straszęcina. UKS „Orbitek” reprezentowało siedmiu zawodników w ramach konsultacji startowej Kadry Wojewódzkiej Podkarpacia. Najlepiej spisali się Michał Kosztyło i Wiktor Grzyb, którzy w grze podwójnej chłopców (U17) zdobyli srebrny medal. W grze podwójnej chłopców (U17) Straszęcin reprezentowało trzech zawodników. Michał Kosztyło w parze z Wiktorem Grzybem oraz Konrad Krystek w parze z Pawłem Marszałkiem z Pszczyny. Nasza para Kosztyło/Grzyb spisała się rewelacyjnie. Po wygraniu grupy eliminacyjnej awansowali do ćwierćfinału. W meczu o „czwórkę” spotkali się z parą z Zalesia Górnego Kwiatkowski/Rawiak. I tym razem po zaciętym pojedynku wygrali w dwóch setach (21:16;21:17). W półfinale przeciwnikami byli Lenczewski/Owczinnikow z Suwałk. Nasi chłopcy jednak dobrze dysponowani na tym turnieju sprostali zadaniu i po bardzo wyrównanym dwusetowym meczu (21:16;21:19) pokonali  rywali awansując do finału. W meczu o złoto znów naprzeciw stanęli zawodnicy z Suwałk , faworyci całego turnieju. Tym razem nasi badmintoniści po trzysetowym boju (11:21;21:13;16:21) musieli uznać wyższość rywali. Ostatecznie zajmując II miejsce i zdobywając srebrny medal wpisali się w historię nielicznych zawodników „Orbitka” stających na podium w tym prestiżowym turnieju. Debel Krystek/Marszałek  po zajęciu drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej ostatecznie sklasyfikowani zostali na miejscu 8/14. W grze podwójnej dziewcząt (U17) reprezentująca „Orbitek” Jonanna Szerszeń wystąpiła w parze z Amelią Bukowińską z Dubiecka. Dziewczęta wygrały swoją grupę eliminacyjną awansują cdo ćwierćfinału. Niestety w meczu o półfinał spotkały się z późniejszymi triumfatorkami turnieju parą białoruską reprezentującą Suwałki Khomich/Volskaya. Nasze badmintonistki przegrały w dwóch setach (2:21;8:21) zajmując ostatecznie miejsce 5/7. W grze mieszanej (U17) Konrad Krystek wystąpił w parze z Amelią Bukowińską z Dubiecka, natomiast Michał Kosztyło w parze z Jessicą Orzechowicz z Tarnowca. Niestety oba miksty rywalizację zakończyły na II rundzie  zajmując ostatecznie miejsca 9/16. W grze pojedynczej dziewcząt (U13) dobrze zaprezentowała się Oliwia Krystek Zawodniczka ze Straszęcina wygrała swoją grupę eliminacyjną awansując do II rundy. Niestety w meczu o ćwierćfinał uległa w dwóch setach (18:21;12:21) Radzimskiej z Jastrowia zajmując ostatecznie 9/15.