Ostatni Podkarpacki CUP 2022 z medalami dla Orbitka

W dniu 17.12.2022 na halach sportowych Szkół Podstawowych w Żyrakowie odbył się ostatni Krajowy Turniej z cyklu „PODKARPACKI CUP 2022” w badmintonie. W zawodach wzięło udział w sumie 103 zawodników z 19 klubów głównie z południa Polski. Rywalizowano w kategoriach U9,U11,U13 i U15. Organizatorem był Podkarpacki Związek Badmintona wraz z UKS Orbitek Straszęcin przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Nasz klub reprezentowało 17 badmintonistów. Poniżej ich wyniki . W kategorii najmłodszej U9 wśród chłopców startowało trzech zawodników. Najlepiej spisał się Franciszek Koziara, który zajął bardzo dobre II miejsce. Na III stopniu podium stanął Dawid Cebulak, a Jakub Falarz uplasował się na miejscu 5. Wśród dziewcząt wystąpiła Julia Szerszeń, która również spisała się bardzo dobrze plasując się na II miejscu. W kategorii U11 wśród chłopców wystartowało pięciu zawodników Orbitka. Najlepiej spisał się Filip Falarz, który zajął bardzo dobre miejsce III. Na miejscach 5/8 rywalizację zakończyli Kaspian Zaborowski i Wiktor Niziołek. Karol Longosz sklasyfikowany został na miejscu 13/18 a Ignacy Położyński na miejscu 19/20. Wśród dziewcząt najlepiej spisała się Antonina Skrzek, która zajęła miejsce II. Emilia Niziołek i Emilia Borek sklasyfikowane zostały na miejscach 5/8. Lena Gąsior i Karolina Augustyna na miejscach 9/12 a Natalia Tołpa na miejscu 13/18. W kategorii U13 w grze pojedynczej chłopców bezkonkurencyjny był Filip Żegleń, który wygrał wszystkie swoje pojedynki zajmując I miejsce. Na miejscu 6/10 uplasowali się Fili Szerszeń i Bartosz Maciejowski a na miejscu 11/15 Jakub Tołpa.  W grze podwójnej chłopców również na najwyższym stopniu podium stanął Filip Żegleń w parze z Karolem Pyrlikiem z Niepołomic. Na miejscach 5/6 uplasowały się nasze kolejne dwa deble – Fili Szerszeń /Jakub Tołpa oraz Bartosz Maciejowski w parze z Ignacym Wiśniowskim z Gogołowa. W grze podwójnej dziewcząt bardzo dobrze spisała się Antonina Skrzek w parze z Zuzanną Biłas z Gogołowa. Nasza para kombinowana zajęła II miejsce w turnieju jako najmłodsza wśród startujących. Na miejscu 5/6 uplasowała się Natalia Tołpa w parze z Mileną Madziar z Gogołowa. W grze mieszanej największą niespodziankę sprawiła Antonina Skrzek grająca w parze z Adamem Przybyła z Dąbrówek. Nasz mikst kombinowany zajął bardzo dobre II miejsce. W kategorii U15 bezkonkurencyjny okazał się Mikołaj Krystek. Nasz badmintonista wystąpił w trzech grach i we wszystkich stawał na najwyższym stopniu podium. Mikołaj na początek wygrał rywalizację w grze podwójnej grając w parze z Janem Wilczkiem z Gogołowa. W tej grze na miejscu III uplasował się Igor Dydyński grający w parze z Pawłem Jagłą z Niepołomic.  Krystek w grze mieszanej zagrał w parze z Julią Oszajcą wygrywając wszystkie swoje mecze bez straty seta.  Na koniec ostatnie złoto Mikołaj dołożył w grze pojedynczej, gdzie nie miał sobie równych wygrywając wszystkie swoje mecze również bez straty seta.

W klasyfikacji najlepszych zawodników całego cyklu czterech turniejów PODKARPACKI CUP 20222 ,które rozegrane zostały na przełomie września i grudnia najlepiej z zawodników Orbitka spisali się:

Kategoria U9
Chłopcy

  1. Franciszek Koziara
  2. Dawid Cebulak
  3. Jakub Falarz

Dziewczęta

  1. Julia Szerszeń
  2. Maja Położyńska

Kategoria U11

Chłopcy

  1. Wiktor Niziołek

Dziewczęta

  1. Antonina Skrzek

Kategoria U13

Chłopcy

  1. Filip Żegleń

Kategoria U15

Chłopcy

  1. Mikołaj Krystek

W klasyfikacji Klubów I miejsce zajął UKS „Orbitek” Straszęcin. Sklasyfikowane zostało 26 klubów.