Srebrny medal miksta Dydyński/Skrzek w „Grand Prix Gold”

W dniach 17-19.11.2017 roku w Suchedniowie k/Kielc odbył się Turniej „Grand Prix Gold” Juniorów Młodszych (U-17) i Młodzików Młodszych (U-13) w badmintonie. W zawodach udział wzięli najlepsi zawodnicy w Polsce ww. kategoriach wiekowych. W grach pojedynczych rywalizowało 24 najlepszych singlistów na liście PZBad podzielonych na dwie grupy – A i B (mocniejszą i słabszą), natomiast w grach podwójnych rywalizowało 16 najlepszych par deblowych i mikstowych na liście PZbad podzielonych również na dwie grupy A i B (mocniejszą i słabszą). W sumie w turnieju udział wzięło 154 zawodników. Nie zabrakło badmintonistów UKS „Orbitek”. Straszęcin reprezentowało sześciu zawodników. Najlepiej spisał się mikst w Młodzikach Młodszych Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek. Para ta z Suchedniowa wróciła ze srebrnym medalem. W Młodzikach Młodszych w grze mieszanej mikst Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek ze względu na wysokie miejsce na liście PZBad zagrała w grupie A, gdzie rywalizowało 8 par. W grupie eliminacyjnej nasza para spisała się znakomicie. W pierwszym pojedynku pokonali miksta Kraft/Tatarek (21: 10; 21: 15), następnie również w dwóch setach (21: 11; 21: 17) wygrali z parą Bibik (Łódź)/Nowińska(Pabianice). W ostatnim meczu grupowym decydującym o awansie do finału po dramatycznym boju pokonali w trzech setach (16:21;24:22;21:18) parę rozstawiona z nr 1 Gajda/Wójcik (Kedzierzyn-Koźle). W meczu finałowym również po trzysetowym pojedynku (21:16;14:21;17:21) ulegli niestety parze z Mazańcowic Szczypka/Piwowar. Ostatecznie nasza para zajęła II miejsce zdobywając srebrny medal. To największy sukces tych zawodników na arenie krajowej. Tym samym dobry prognostyk przed grudniowymi Mistrzostwami Polski. W grze podwójnej dziewcząt debel Emilia Skrzek/Klaudia Zator zagrał w grupie B. Nasze dziewczęta wygrały wszystkie swoje pojedynki bez straty seta zajmując ostatecznie 9 miejsce w turnieju. W grze pojedynczej dziewcząt Klaudia Zator wystąpiła również w grupie B. Klaudia nie miała sobie równych i wygrała z wszystkimi swoimi rywalkami zajmując ostatecznie miejsce 13. W grze pojedynczej chłopców Arkadiusz Dydyński zagrał w grupie B. Dotarł do finału gdzie uległ swojemu przeciwnikowi zajmując ostatecznie miejsce 14. W Juniorach Młodszych w grze mieszanej Michał Kosztyło w parze z Jessicą Orzechowicz z Tarnowca zagrali w grupie A. Po dwóch porażkach i dwóch zwycięstwach zajęli ostatecznie bardzo dobre miejsce 5. W grupie B zagrał drugi mikst ze Straszęcina Konrad Krystek/Joanna Szerszeń. Para ta z jednym zwycięstwem i dwoma  porażkami uplasowała się na 12 miejscu. W grze podwójnej chłopców debel Michał Kosztyło/Konrad Krystek zagrał w grupie B. Również po dwóch porażkach i dwóch zwycięstwach uplasował się na miejscu 13.

Zważywszy na fakt, ze w zawodach udział wzięli najlepsi zawodnicy z Polski każde zwycięstwo należy uznać za dobry wynik, natomiast miejsce na podium za ogromny sukces!