Trzy medale Mistrzostw Polski w Lubinie i Kępnie dla „Orbitka”

W dniach 15-17.12.2017 r. w Lubinie i Kępnie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w badmintonie we wszystkich kategoriach młodzieżowych. W sumie udział wzięło 388 zawodników wyłonionych wcześniej w eliminacjach oraz na podstawie listy klasyfikacyjnej PZBad. Zawody były rozgrywane systemem pucharowym (czyli przegrany odpada).  UKS „Orbitek” Straszęcin w ww. imprezach reprezentowało 9- ciu badmintonistów. Czwórka z nich do domu wróciła z brązowymi medalami. A byli to: Konrad Krystek, Joanna Szerszeń (U-15) oraz Arkadiusz Dydyński i Emilia Skrzek (U-13).  W kategorii Młodzików (U-15) w grze mieszanej Straszęcin reprezentowałapara –  Konrad Krystek/Joanna Szerszeń. Nasi zawodnicy pomimo tego, iż nie byli faworytami spisali się bardzo dobrze. W pierwszej rundzie pokonali w dwóch setach (21:16;21:17) mikst z Zalesia Górnego – Kwiatkowski/Gęsicka awansując do drugiej rundy. W kolejnym meczu w trzysetowym boju (18:21;21:14;21:16) z parą z Kędzierzyna Koźle – Dzialuk/Daroń ponownie okazali się lepsi awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał spotkali się z parą rozstawioną z nr. 2 – Perkowski (Białystok)/Kowalczyk (Sianów). Po zaciętym meczu nasza para zwyciężyła w dwóch setach (21:17;24:22) awansując do strefy medalowej. W meczu o finał przeciwnikami byli Kisielewski/Kisielewska z Białegostoku. Niestety tym razem również po bardzo wyrównanym pojedynku (19:21;19:21) lepsi okazali się przeciwnicy. Tym samych para Konrad Krystek/Joanna Szerszeń zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w grze mieszanej.
W kategorii Młodzików (U-15) w grze podwójnej dziewcząt „Orbitek” reprezentowała Joanna Szerszeń w parze z Amelią Bukowińską z Dubiecka. Podobnie jak w grze mieszanej nasze dziewczyny nie były w gronie faworytek a jednak zdołały sprawić niespodziankę. W pierwszej rundzie wylosowały wolny los. Natomiast w drugiej spotkały się z jednymi z faworytek parą – Niklas (Bytów)/Prokopczuk (Kędzierzyn-Koźle). Po bardzo dobrym i zaciętym meczu sensacyjne dla wszystkich wygrała nasza para w dwóch setach (21:19;24:22) awansując do ćwierćfinału. W kolejnym pojedynku przeciwniczkami były Miśko/Szemplińska z Kiełczowa. I tym razem para Szerszeń/Bukowińska okazały się lepsze od rywalek wygrywając w dwóch setach (21:15;21:19) awansując do strefy medalowej. W półfinale spotkały się z deblem Gajda (Kędzierzyn Koźle)/Kowalczyk (Sianów). Niestety tym razem nasze badmintonistki musiały uznać wyższość rywalek przegrywając po zaciętych dwóch setach (15:21;20:22) ostatecznie zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w grze podwójnej dziewcząt. Był to drugi brązowy medal dla Joanny Szerszeń w tych Mistrzostwach. To wielki sukces dla badmintonistki ze Straszęcina, która zaskoczyła całą badmintonową Polskę.

W kategorii Młodzików Młodszych (U-13) w grze mieszanej Straszęcin reprezentował mikst Arkadiusz Dydyński/Emilia Skrzek. Nasza para po ostatnich sukcesach w związku z wysoką pozycją na liście klasyfikacyjnej PZBad rozstawiona była z nr 3 i nie zawiodła. W pierwszej rundzie zdecydowanie pokonali parę z MMKS Kędzierzyn –Koźle – Jasek/Banaszak (21:3;21:7) awansując do ćwierćfinału. W meczu o medal z mikstem z Beninca Kędzierzyn-Koźle – Zmarz/Maślanka nasza para wygrała zdecydowanie w dwóch setach (21:6;21:8) awansując do półfinału. W meczu o finał spotkali się z mikstem z Bierunia – Nych/Czuchra. Niestety tym razem nasza para nie sprostała przeciwnikom (oraz swoim emocjom)  przegrywając w dwóch setach (9:21;14:21)ostatecznie zajmując bardzo dobre  trzecie miejsce jednocześnie  zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych w grze mieszanej. Był to czwarty medal w ww. kategorii wiekowej w 25 letniej historii klubu.

Ponadto w kategorii Juniorów (U-19) w grze pojedynczej kobiet wysokie miejsce 5-8 zajęła Magdalena Golenia, natomiast w grze podwójnej kobiet miejsce 5-8 zajął debel kombinowany Magdalena Golenia/Natalia Róg (MKS Stal Nowa Dęba).

W kategorii Juniorów  Młodszych (U-17) w grze podwójnej chłopców debel Wiktor Grzyb/Michał Kosztyło zajął miejsce 9-16 oraz mikst Michał Kosztyło/ JessicaOrzechowicz (Tarnowiec) zajął miejsce 9-16.

W kategorii Młodzików (U-15) w grze pojedynczej chłopców Konrad Krystek zajął miejsce 9-16.

W kategorii Młodzików Młodszych (U-13) w grze pojedynczej chłopców Arkadiusz Dydyński zajął miejsce 9-16. Debel dziewcząt Emilia Skrzek/Klaudia Zator zajął miejsce 9-16, natomiast debel chłopców Gabriel Grzyb/ Igor Skolimowski (Gdańsk)  zajął miejsce 17-32.

WYNIKI KĘPNO
WYNIKI LUBIN