Złoty medal Filipa Żeglenia w Super Grand Prix w Kępnie

W Kępnie w dniach 3-5.03.2023 r. w Super Grand Prix Młodzieżowców, Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych stanęło 211 zawodników z całej Polski. W Turnieju udział wzięła wyłącznie czołówka zawodników zakwalifikowana wyłącznie na podstawie list klasyfikacyjnych. W turnieju wzięło udział pięciu naszych zawodników.  Najlepiej spisał się Filip Żegleń w kategorii młodzików młodszych w grze podwójnej, w której ze swoim partnerem Karolem Pyrlikiem z Niepołomic pokonali kolejno w grupie pary  Kacper Grabarz/Jakub Krupowczyk (UKS Korona Pabianice) 16:21,21:11,21:12, Marcel Kmieciński (UKS Tornado Donaborów/Matvii Sydorenko (UKS Przemysł Poznań) 21:17,21:16,  oraz w półfinale parę Michał Jaworski/Antoni Wielgus (WKS Śląsk Wrocław) 21:16, 19:21, 21:16. W finale spotkali się z parą Adam Fikus (UKS Bliza Władysławowo/Hubert Gruba (MKB Lednik Miastko) pokonując ją również w trzech setach 21:18, 14:21, 21:15. Filip Żegleń zajął również wysokie 5 miejsce w grze pojedynczej. W meczu o piąte miejsce pokonał Piotra Sawicza z MKS Orlicz Suchedniów 21:18, 16:21, 23:21. Pozostali zawodnicy  zajęli następujące miejsca:

Kategoria Młodzików Młodszych:
Maciejowski Bartosz – 8 miejsce gra podwójna
Kategoria Juniorów Młodszych:
Krystek Mikołaj – 6 miejsce gra mieszana
Kufel Bartosz – 7 miejsce gra podwójna, 21 miejsce gra pojedyncza
Kategoria Młodzieżowiec:
Grzyb Wiktor (UKS Orbitek Straszęcin) – 10 miejsce gra pojedyncza, 4 miejsce gra podwójna
SZCZEGÓŁOWE WYNIKI